Strona główna » Skandynawia » Czarni Polacy
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
7.10.2005r.

Czarni Polacy

FINLANDIA | Centralne Biuro Śledcze (KRP) twierdzi, że co roku na terenie tego kraju pracuje przynajmniej 10 tysięcy nielegalnych imigrantów. Głównie z Europy Środkowo-Wschodniej. Najliczniejszą – aczkolwiek trudną do oszacowania – grupę stanowią Polacy.
          Na drugim miejscu znajdują się obywatele państw bałtyckich oraz... Chińczycy. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba tych ostatnich gwałtownie rośnie.
          Zdaniem inspektora Markku Rantaaho, powodem takiego stanu rzeczy jest brak kontroli na wewnętrznych granicach Unii. – Ich przywrócenie nie tylko pozwoliłoby zmniejszyć napływ nielegalnych imigrantów, ale także określić dokładniej skalę problemu – przekonuje Rantaaho. – 10 tysięcy, o których mówi się oficjalnie, to tylko wierzchołek góry lodowej. Jak bowiem wytłumaczyć to, że cudzoziemiec przyjeżdża do Finlandii mając przy sobie niespełna 200 euro, a wracając dysponuje kwotą 5000? Sytuacje takie mają miejsce nagminnie. Ustalamy to m.in. na podstawie kontroli celnych prowadzonych już na terytorium naszego kraju.

star

 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?