Strona główna » Hiszpania » Trwa nabór
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
16.12.2005r.

HISZPANIA | Na truskawki i owoce cytrusowe
Trwa nabór

W urzędach pracy na terenie całego kraju rozpoczął się nabór bezrobotnych kobiet do zbiorów owoców. Rekrutacja potrwa do 13 stycznia.
          Ofertę pracy dla Polek złożyły do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej cztery hiszpańskie zrzeszenia pracodawców. – W sumie trafiło do nas 1719 ofert – mówi Teodozjusz Faleńczyk z Departamentu Rynku Pracy w MPiPS. – Rozdzieliliśmy je na poszczególne województwa proporcjonalnie w stosunku do liczby bezrobotnych na danym obszarze. Tak więc najwięcej ofert trafiło do województwa warmińsko-mazurksiego, dokładnie 177.
          Kobiety chętne do wyjazdu powinny zgłaszać się do powiatowych urzędów pracy, w których są zarejestrowane jako bezrobotne. Muszą mieć 20-45 lat, dobrą kondycję fizyczną i doświadczenie w pracy w rolnictwie. Z wszystkimi kandydatkami zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne w wyznaczonych terminach.
          Praca rozpocznie się na początku sezonu (przełom stycznia i lutego) i potrwa przynajmniej trzy miesiące. Wynagrodzenie wyniesie 32,45 euro na dzień pracy brutto, ponadto pracodawcy pokryją koszty zakwaterowania i przejazdu.
          Departament Rynku Pracy zapewnia, że to nie jedyny taki nabór w tym sezonie i wkrótce powinny pojawić się kolejne oferty.

mil

 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?