Strona główna » Kraje pozostałe » 19 tys. miejsc pracy na święta
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
27.10.2015r.

19 tys. miejsc pracy na święta

WIELKA BRYTANIA | Sklep internetowy Amazon zatrudni na okres świąteczny łącznie 19 tys osób. Będzie to praca tymczasowa w centrach dystrybucyjnych i biurach obsługi klienta w całym kraju. John Tagawa, wiceprezydent brytyjskiego Amazona, oczekuje na powrót do pracy osób, które zgłosiły w zeszłym roku oraz na wiele więcej nowych twarzy.
Firma ma osiem centrów dystrybucyjnych na terenie Zjednoczonego Królestwa w Doncaster, Dunfermline, Gourock, Hemel Hempstead, Milton Keynes, Peterborough, Rugeley i Swansea Bay. Ponadto planuje otwarcie kolejnego w Dunstable, gdzie pracę miałoby podjąć 500 osób.
Amazon jednak nie jest jedyną firmą, która ogłosiła tak szeroko zakrojoną rekrutację. Argos, popularny na Wyspach sklep katalogowy, również zamierza zatrudnić 9 tys. pracowników na okres świąteczny. W tym 8 tys. do pomocy w swoich punktach sprzedaży do obsługi klienta i przygotowania towaru i tysiąc kierowców do dystrybucji zamówień. Do walki o pracownika w tym trudnym okresie dostąpiła też poczta Royal Mail. Tam także, prace znajdzie w tym sezonie 19 tys. osób.
Oferty pracy i szczegóły na temat warunków zatrudnienia można znaleźć w internecie pod adresami: www.amazon-operations.co.uk, www.argoscareers.com, www.royalmailgroup.com/careers.
ps


 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?