Strona główna » Skandynawia » Już teraz szukaj pracy na lato
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
28.03.2014r.

Już teraz szukaj pracy na lato

NORWEGIA | Kto chce pracować w krainie fiordów latem, musi jak najszybciej zabrać się za poszukiwania pracodawcy. Tylko w styczniu na stronie NAV-u pojawiło się 1900 ofert na sezon.

Co ciekawe, jako pierwsi dodatkowych pracowników na lato szukają pracodawcy z firm związanych ze zdrowiem i opieką. W styczniu do NAV-u trafiło od nich aż 1300 ofert. Około 200 wakatów do osadzenia było w turystyce i transporcie. Reszta dotyczyła rolnictwa, przetwórstwa, a także ogrodnictwa i hodowli.

W lutym przybyło jeszcze więcej ofert. Podobnie sytuacja wygląda w marcu. Wysyp propozycji spodziewany jest także w kwietniu – jednak większość najprawdopodobniej pojawi się przed Wielkanocą.

Pracownicy NAV doradzają aby osoby, którym naprawdę bardzo zależy na pracy w wakacje, nie ograniczały się jedynie do ofert które trafiają do ich serwisu. Warto kontaktować się bezpośrednio z potencjalnymi pracodawcami, śledzić strony internetowe z ogłoszeniami, a także lokalną prasę. Warto rozważyć nawiązanie współpracy także z agencjami pośrednictwa. Trzeba to zrobić jak najszybciej. Po świętach Wielkanocnych prowadzone będą bowiem ostatnie rekrutacje. Większość pracodawców jednak już wcześniej chce wiedzieć kto do nich przyjedzie. Praca sezonowa zaczyna się bowiem już w maju. Wszystko jednak zależy od branży, w której chcemy zatrudnić się jako pracownik tymczasowy.
MarSo

 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?