Strona główna » Holandia » Imigranci znowu są be
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
02.09.2013r.

Imigranci znowu są „be”

HOLANDIA | Znów zrobiło się głośno na temat imigrantów, których obecność ma szkodzić miejscowym pracownikom. – Konkurują oni z osobami o znacznie niższych oczekiwaniach płacowych – mówi, cytowany przez „The Independent” , Lodewijk Asscher, holenderski wicepremier i minister pracy.

W kraju tulipanów nie brakuje przeciwników swobodnego przepływu pracowników, którzy otwarcie mówią, że imigranci, którzy są przez pracowników wykorzystywani jako tania siła robocza, stanowią konkurencję dla miejscowych. A tym samym przyczyniają się do wzrostu bezrobocia wśród Holendrów. – Kolejny problem to nieuczciwi pracodawcy zatrudniający i wykorzystujący imigrantów – dodaje Asscher.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej podkreślają, że nie ma mowy o ograniczeniu swobodnego przepływu obywateli pomiędzy poszczególnymi krajami Unii. Nie można też wprowadzać przepisów utrudniających podejmowanie pracy przez imigrantów. – Migrujący pracownicy pomogą uzupełnić niedobory kadrowe i w ten sposób pobudzić gospodarkę kraju goszczącego – przekonuje Jonathan Todd, rzecznik Komisji Europejskiej ds. zatrudnienia i spraw społecznych. – Jeśli występują problemy z wykorzystywaniem imigrantów, muszą być one rozwiązane przez rząd danego kraju. Ograniczenie swobody przepływu osób nie jest rozwiązaniem.
MarSo

 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?