Strona główna » Holandia » Nalot na pieczarkarnie, aresztowano dyrektora!
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
20.02.2013r.
Linia do pakowania pieczarek w zakładach Prime Champ.

Nalot na pieczarkarnie, aresztowano dyrektora!

HOLANDIA | Holenderska policja aresztowała 51-letniego dyrektora znanej firmy pieczarkarskiej Prime Champ z Venlo. Mężczyzna podejrzany jest o wyzyskiwanie zatrudnionych w jego zakładzie Polek. Okazało się, że nasze rodaczki pracowały tam po kilkanaście godzin dziennie bez możliwości uzyskania urlopu. Kobiety otrzymywały zaniżone wynagrodzenie niezgodne z przepisami o płacy minimalnej. Ponadto stosowano bezprawne potrącenia za mieszkanie, ubezpieczenie i jedzenie.

Oprócz dyrektora firmy zatrzymano jeszcze jednego mężczyznę, 40-latka, który zajmował się nieuczciwym rozliczaniem godzin pracy zatrudnionych w firmie Polek.

Do aresztowań w związku ze sprawą wyzysku pracowników z Polski w Prime Champ dochodziło już wcześniej. 7 sierpnia ubiegłego roku inspektorzy pracy z Venlo przeprowadzili niespodziewaną kontrolę w czterech oddziałach tej firmy. W rezultacie aresztowano trzech wysokiej rangi przedstawicieli Prime Champ, dwie Polki i Holendra pełniącego obowiązki dyrektora finansowego, zostało tymczasowo aresztowanych.

W sprawie aresztowania dyrektora holenderskiej firmy pieczarkarskiej zabrał głos minister spraw społecznych Lodewijk Asscher, który już wcześniej zapowiedział ostrzejszą walkę z nieuczciwymi pracodawcami, wykorzystującymi zagranicznych pracowników. Minister stwierdził, że zapobieganie wyzyskowi jest priorytetem jego ministerstwa, a poniedziałkowa akcja pokazuje, że rząd na poważnie zajmuje się zwalczaniem nieprawidłowości na holenderskim runku pracy.
sibi

 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?