Strona główna » Niemcy » Zabiorą nam pracę w szklarniach?
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
27.01.2012r.
Zabiorą nam pracę w szklarniach?

Zabiorą nam pracę w szklarniach?

HOLANDIA | Mieliby nas zastąpić holenderscy bezrobotni – taką wizję mają przynajmniej radni Partii Pracy PvdA z Rotterdamu, a zwłaszcza jeden z jej przedstawicieli. Marco Florijn chce by zmusić holenderskich bezrobotnych do porzucenia wygodnego życia na garnuszku państwa i podjęcia pracy m.in. właśnie w szklarniach. Czyli tam, gdzie większość pracowników stanowią imigranci, głównie znad Wisły.

O planach Florijna pisał ostatnio dziennik „AD”. Dotyczą one przede wszystkim gminy Westland, leżącej nieopodal Rotterdamu. Otóż w dziesiątkach znajdujących się tam szklarni, pracę znalazły setki imigrantów. Florijn zestawia tą informację z tym, że w samym Rotterdamie i jego okolicach pracy nie mogą znaleźć tysiące Holendrów. – W ciągu trzech lat w miejsce Polaków do szklarń trafić mają zastępy holenderskich bezrobotnych – przedstawia swój plan Florijn. – Plan ten uda się zrealizować, jeśli zreorganizujemy sposób pracy urzędów zatrudnienia. Nie bezrobotny ubiegający się o zasiłek, ale przedsiębiorcy poszukujący rak do pracy powinni stać się oczkiem w głowie państwowych urzędników.

Plan Florijna może być jednak trudno wprowadzić w życie. I winni temu mogą być sami Holendrzy – zarówno pracodawcy, jak i potencjalni pracownicy. Problem w tym, że Polacy są gotowi pracować ciężej i za mniejsze pieniądze niż niderlandzcy bezrobotni.
MarSo

 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?