Strona główna » Niemcy » Praca w Heide Park
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
27.01.2012r.
Praca w Heide Park

Praca w Heide Park

Minimum 7 euro na godzinę zarobisz pracując w Heide Parku – popularnym w Europie niemieckim parku rozrywki. Szansę na zatrudnienie za Odrą ma ponad sto osób. Rekrutacja pracowników odbędzie się w Gdańsku. Wymagana znajomość języka niemieckiego.

Heide Park to jeden z największych parków rozrywki w Niemczech, położony w Soltau na północy kraju, w Dolnej Saksonii. W roku 2010 obiekt ten odwiedziło ponad pół miliona gości. Tegoroczny sezon w Heide Parku zaczyna się już 31 marca i potrwa do 4 listopada br. Do parku najlepiej dojechać autostradą A-7 do zjazdu na Soltau-Ost lub pociągiem z Hamburga, Hannoveru, Bremen.

7 euro na godzinę
Heide Park za pośrednictwem Wojewódzkich Urzędu Pracy poszukuje w Polsce ponad stu pracowników. Szansę na zatrudnienie mają kucharze, pomocnicy w kuchni, recepcjoniści, personel sprzątający, sprzedawcy, pomocnicy przy imprezach objazdowych i magazynierzy. W zależności od stanowiska, pracownicy zostaną zatrudnieni na sezon letni, czyli od 15 lipca do 30 września, lub przez cały okres funkcjonowania parku, a więc od marca do listopada.

Zainteresowani ofertą muszą się wykazać znajomością języka niemieckiego, a w przypadku niektórych stanowisk wymagany jest również angielski. To ostatnie dotyczy przede wszystkim recepcjonistów. W ich przypadku niezbędne jest też doświadczenie w pracy na komputerze..

Osoby zatrudnione przy sprzątaniu i pracach porządkowych (pomocnicy gospodarza w hotelu Port Royal) zarobią 7 euro/godz. Na podobne wynagrodzenie mogą liczyć pomocnicy w kuchni oraz pracownicy zatrudnieni na zmywaku. Nieco więcej, bo 7,80 euro/godz. zarobią wykwalifikowani kucharze.

Poszukiwane są również osoby do pracy w charakterze pomocnika przy imprezach objazdowych. Do ich obowiązków należeć będzie obsługa przenośnych sklepików. Zatrudnienie w Soltau znajdą też magazynierzy i pomocnicy przy transporcie. Osoby zatrudnione na stanowisku sprzedawcy odpowiedzialne będą za wydawanie szybkich posiłków i napojów.

Rekrutacja pracowników
Wszystkim pracownikom pracodawca zapewnia odpłatne zakwaterowanie (koszt: 110 euro miesięcznie) oraz dopłaty do posiłków (obiad: 2,83 euro, śniadanie: 1,57 euro dziennie). Zatrudnieni mogą też liczyć na dodatkowe bonusy (patrz ramka).

Osoby zainteresowane ofertą pracy w Heide Parku proszone są o wysłanie CV (w formacie Europass) i listu motywacyjnego na adres Przedkładane dokumenty należy sporządzić w języku niemieckim.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 14 lutego 2012 r. w Gdańsku. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji pracowników pracodawca prześle wybranym przez siebie kandydatom. Więcej informacji na temat funkcjonowania Heide Parku znajdziesz na witrynie internetowej obiektu www.heide-park.de.

Praca w Euro-Park
Innym parkiem godnym uwagi naszych rodaków jest słynny Euro-Park położony w miejscowości Rust, w południowo-zachodnich Niemczech. Kompleks ten uważany jest powszechnie za drugi najpopularniejszy park rozrywki w Europie, zaraz po paryskim Disneylandzie.

Informacje o rekrutacji pracowników na określone stanowiska znajdziesz na stronie www.europapark.de w zakładce jobs (u dołu strony). Tegoroczny sezon w Euro-Parku rozpocznie się 31 marca i potrwa do 6 listopada br. Warunkiem podjęcia pracy jest podstawowa znajomość języka niemieckiego. Dotyczy to również pracowników niskiego szczebla, a więc sprzątaczy, parkingowych oraz osób porządkowych odpowiedzialnych za rozstawianie barierek, konstrukcji metalowych i rekwizytów. Osoby zatrudnione na takich stanowiskach zarobią w granicach 700-900 euro miesięcznie w zależności od liczby przepracowanych godzin.

Na podobne pensje mogą liczyć pomocnicy w kuchni, osoby przebrane za maskotki oraz pracownicy rozdający materiały reklamowe. Najwięcej, bo w granicach 1200-1300 euro zarobią kucharze i wykwalifikowani kelnerzy zatrudnieni w hotelach i restauracjach znajdujących się na terenie parku. W ich przypadku konieczna jest już dobra znajomość języka niemieckiego.
Maciej Sibilak

Dodatkowe bonusy dla zatrudnionych w Heide-Park
 • 20 darmowych biletów na wszystkie atrakcje świadczone przez firmę Merlin
 • bezpłatna odzież robocza
 • bezpłatne miejsca parkingowe
 • dwa święta pracownicze w roku (w ciągu sezonu letniego oraz na koniec sezonu)
 • konkurs na najlepszego pracownika
 • możliwość wykorzystania urlopu w miesiącach letnich (urlop zostanie przyznany zgodnie z ustaleniami zakładu pracy)
 • szkolenie wprowadzające
 • szkolenia doszkalające
 • bezpłatne połączenie internetowe WLAN
 • 20 proc. zniżki na jedzenie w hotelu
 • 5 proc. zniżki na artykuły LEGO

 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?