Strona główna » Holandia » Skandaliczne warunki mieszkaniowe
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
19.05.2011r.
Skandaliczne warunki mieszkaniowe

Skandaliczne warunki mieszkaniowe

Polscy pracownicy zakwaterowani na peryferiach Hagi traktowani są niczym więźniowie. Ich mieszkania przypominają cele, a personel hotelu robotniczego w Wateringen - bo o nim mowa - kontroluje "pokoje" nawet w środku nocy. Co więcej, każdy ruch, przez całą dobę śledzą kamery, a okien nie da się otworzyć.

Co miesiąc za miejsce w celi - bo tak o pokojach mówią Polacy - płacą 400 euro. - Jest tak ciasno, że włazimy sobie na głowę - żalą się. - Za takie pieniądze mielibyśmy cały dom, biorąc pod uwagę, że w celi jest 4-5 osób.

Z zewnątrz budynek wygląda całkiem nieźle. Tymczasem czar pryska po wejściu do środka. Na ścianach wiszą informacje "Zakaz picia wódki", "Obiekt monitorowany". Piwo wolno pić dopiero po godzinie 13.00. Mieszkańcy hotelu podzieleni są na grupy. Trzymają się razem z tymi, których znają bo na przykład z nimi przyjechali. Wobec innych są nieufni. Boją się donosicieli.

Polacy nie mogą też swobodnie poruszać się po całym obiekcie. Hotel podzielony jest na sektory i aby przejść z jednego do drugiego, trzeba mieć specjalną przepustkę. Porządku pilnuje holenderska obsługa. Właścicielem hotelu jest agencja Groenflex.

Maciej Sibilak


 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?