Strona główna » Holandia » Holendrzy zapraszają Polaków
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
01.09.2010r.

Holendrzy zapraszają Polaków

HOLANDIA | Władze gminy Venray w Limburgii są przerażone tempem, w jakim zmniejsza się liczba mieszkańców. Dlatego postanowiły przekonać pracujących na terenie Venray Polaków, by osiedlili się w gminie na stałe.

Większość naszych rodaków pracujących w rejonie Limburgii zajmuje się ogrodnictwem. Pracodawcy są z nich zadowoleni, dlatego popierają pomysł lokalnych władz. Tym bardziej, że dziś niemal wszyscy zapewniają Polakom zakwaterowanie. Osoby, które zdecydują się osiedlić w Venray na stałe i sprowadzą rodziny, będą mogły liczyć na pomoc lokalnego samorządu w pozyskaniu mieszkania. A to z kolei obniży koszty ponoszone w tej chwili przez pracodawców.

Na razie gmina opracowuje plan, na podstawie którego ma m.in. określić potrzeby edukacyjne i mieszkaniowe Polaków. Lokalna społeczność na razie do pomysłu władz podchodzi z dystansem. Tłumaczą to złymi doświadczeniami z imigrantami z krajów muzułmańskich. Większość jednak deklaruje, że chętnie będzie miała za sąsiadów Polaków, o ile ci będą nie tylko pracować, ale także uczyć się języka.

Niebawem – zgodnie z zapowiedziami władz gminy Venray – można się spodziewać konkretnych propozycji skierowanych do Polaków chcących osiąść na stałe na terenie gminy.
MarSo 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?