Strona główna » Europa » Praca na kempingach czeka na ciebie
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
W tym roku rozmowy kwalifikacyjne z pracodawcą odbędą się w Warszawie (23 marca). Do obsadzenia jest 200 stanowisk. Pracodawca gwarantuje kontrakty terminowe na minimum siedem tygodni począwszy od 24.IV. Możesz jednak od razu zdecydować się na wyjazd na cały sezon (24.IV-12.IX). Co ważne, nie musisz się martwić o przysłowiowy wikt i opierunek. Wszystko na swój koszt zapewnia bowiem pracodawca. I uwaga! Mile widziane są osoby bez doświadczenia. Zainteresowany?

Kogo poszukuje pracodawca?
    Lista jest naprawdę długa, więc jeśli znasz nieźle język angielski (na niektórych stanowiskach dodatkowo wymagany jest jeszcze jeden albo nawet dwa), z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
    Potrzebni są m.in. ratownicy do pracy przy basenach, scenografowie, choreografowie, instruktorzy sportowi, animatorzy czasu wolnego, opiekunowie dziecięcy, animatorzy młodzieżowi, tancerze, aktorzy i inne osoby uzdolnione artystycznie, DJ-e, technicy światła i dźwięku, osoby do sprzątania obiektu i utrzymania zieleni na terenie kempingu. Zatrudnienie znajdą także lektorzy języka włoskiego, którzy podczas wakacji będą prowadzili kursy dla niemieckich turystów.
    Pełną listę stanowisk do obsadzenia znajdziesz na  stronie pracodawcy: www.wintour.it.
Na co możesz liczyć?
    Przede wszystkim na niezapomniane wakacje – pamiętaj jednak, że spędzając lato na kempingu lub
w ośrodku wypoczynkowym raczej nie odpoczniesz. Masz za to szansę trochę zarobić oraz zdobyć doświadczenie i nowe umiejętności.
    Ponieważ Wintour gotów jest zatrudnić osoby, które wcześniej nie pracowały na podobnych stanowiskach, oferuje przed rozpoczęciem pracy udział w szkoleniu (płatne 50 euro – należność może być potrącona z pierwszej wypłaty).
    W zależności od tego jakie masz doświadczenie i na jakim stanowisku będziesz pracował, możesz liczyć na wynagrodzenie w wysokości 500-1500 euro netto miesięcznie. Dodatkowo pracodawca wszystkim zapewnia bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. Otrzymasz także zwrot kosztów podróży (200 euro).
Wymagania
    Nie są zbyt wygórowane. Wintour nie określa górnej granicy wieku kandydatów. Nie wymaga też doświadczenia, ale na niektórych stanowiskach nie obejdzie się bez okazania dyplomów poświadczających kwalifikacje lub uprawnienia (dotyczy to np. ratowników wodnych, instruktorów sportowych i osób pracujących z elektrycznością). Od wszystkich kandydatów wymagana jest przynajmniej dobra znajomość języka angielskiego. Osoby pracujące z gośćmi dodatkowo muszą władać niemieckim, francuskim  lub włoskim.
    Idealny kandydat to osoba łatwo nawiązująca kontakty, żywiołowa, energiczna, odporna na stres, świetnie zorganizowana i bez problemu adaptująca się w nowych warunkach.
Jak i gdzie się zgłosić?
    Metody są w zasadzie dwie. Możesz skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą, wypełniając czterostronicową aplikację na www.wintour.it. Następnie dołącz do niej zdjęcie i wyślij mailem na adres Drugi sposób, to skorzystanie rekrutacji, którą prowadzi Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Uwaga! Oferta skierowana jest do mieszkańców całej Polski, a nie tylko Mazowsza.
    Niezależnie od tego, w jaki sposób prześlesz aplikację, musisz liczyć się z tym, że nie ominie cię rozmowa kwalifikacyjna. I tu znów są dwie opcje. Wysyłając CV do Warszawy, to tam zostaniesz zaproszony na spotkanie z pracodawcą. Wypełniając aplikację na stronie firmy Wintour, także otrzymasz zaproszenie na rozmowę, z tym że odbędzie się ona za granicą. Gdzie i kiedy będziesz miał się stawić, tego dowiesz się z maila.
    Jeżeli jesteś zainteresowany rozmową kwalifikacyjną w Warszawie, prześlij CV w wersji europejskiej
(w języku angielskim) na adres W temacie maila podaj kraj i nazwę stanowiska. – Oferta tego pracodawcy cieszy się zawsze bardzo dużym powodzeniem – mówi Maciej Trędota, doradca Eures z WUP w Warszawie. – Jak do tej pory nie trafiły do nas żadne skargi ze strony kandydatów. Najbliższe spotkanie z pracodawcą odbędzie się już 23 marca.
    Chętni muszą na nie zabrać komplet dokumentów (CV, ewentualne świadectwa pracy oraz dokumenty potwierdzające kwalifikacje i uprawnienia). Uwaga! Podczas rozmowy z pracodawcą sprawdzona zostanie znajomość języków obcych.
*  *  *
    W kolejny wydaniu „Pracy i nauki” znajdziesz więcej informacji
o tym jak szukać pracy na kempingach należących do innych sieci. Podpowiemy, jak znaleźć wakacyjną pracę w turystyce w innych krajach Europy.
Tomasz Michalski

 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?