Strona główna » Holandia » Holandia - otwarcie w czerwcu?
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
Holandia – otwarcie w czerwcu?
22.03.2007r.
PRACA | Jeszcze przed wakacjami holenderski rynek pracy będzie dostępny dla Polaków – poinformował nowy wiceminister pracy i spraw socjalnych Ahmed Aboutaleb. Do załatwienia pozostało już tylko kwestia mieszkań dla imigrantów.

W celu pokonania ostatniej bariery blokującej otwarcie rynku pracy dla obywateli z państw nowej UE rząd w Hadze prowadzi rozmowy z przedstawicielami władz miejskich. Chodzi o przygotowanie infrastruktury mieszkaniowej na przyjazd rzeszy pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej. Holendrzy nie chcą, by imigranci po przybyciu do ich kraju koczowali na polach kempingowych. Prawdopodobnie zatrudnienie obcokrajowca w Holandii będzie powiązane z zapewnieniem przez pracodawcę zakwaterowania.

Jak tylko kwestie te zostaną załatwione minister pracy Piet Hein Donner niezwłocznie poinformuje o tym parlament, do którego należy ostateczna decyzja o otwarciu rynku pracy.

Sprawy związane z zakwaterowaniem imigrantów budzą wśród posłów największe zastrzeżenia. Podobnie jak kwestia nieprzestrzegania zasad płacy minimalnej w stosunku do obcokrajowców. Na szczęście tą ostatnią sprawę udało się już załatwić. Nowelizacja ustawy zakłada wysokie kary dla pracodawców łamiących prawo.

sibi


 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?