Strona główna » Europa » Fiskus kontroluje!
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
POLSKA | Uważaj na urząd skarbowy

Fiskus kontroluje!

Pracowałeś za granicą i nie ujawniłeś w Polsce uzyskanych tam dochodów? Możesz zacząć się bać. Urzędy kontroli skarbowej już typują nazwiska tych, którym finansom przyjrzą się dokładniej.

Na pierwszy ogień pójdą ci, którzy kupili w Polsce np. nieruchomość lub drogi samochód, a nie złożyli PIT-u, albo z ich rocznego zeznania podatkowego wynika, że nie było ich na to stać.

Pracownicy urzędów kontroli skarbowej twierdzą, że w całym kraju napływa do nich coraz więcej zgłoszeń, że podatnicy uchylają się od rozliczenia. Część informacji przekazują im lokalne urzędy skarbowe, część tzw. życzliwi. W takiej sytuacji nie ma innego wyjścia, jak wezwać podejrzanego na rozmowę i nakazać mu wyjaśnienie sytuacji. Jeśli tego nie uczyni i nie przedstawi wiarygodnych dokumentów, nie dość, że będzie musiał zapłacić zaległy podatek wraz z karnymi odsetkami, to może spodziewać się również kary.

Tylko w Opolu w 2006 r. UKS przeprowadził 391 kontroli pod kątem rzetelności złożonych deklaracji podatkowych. W 40-tu przypadkach kontrola była spowodowana wysokim standardem życia konkretnych osób, czego nie dało się uzasadnić treścią składanych przez nich deklaracji podatkowych.

star, jl


 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?