Strona główna » Kraje pozostałe » Polskie niewolnice
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
2. XII 2006
Polskie niewolnice
GRECJA | Monika miała dobrze zarabiać na jednej z greckich wysp. Trafiła do piekła, gdzie była bita, więziona i zmuszana do niewolniczej pracy. Niektóre kobiety musiały świadczyć usługi seksualne. Kilku udało się uciec. O sprawie zawiadomiły media i policję.

Monika miała dobrze zarabiać na jednej z greckich wysp. Trafiła do piekła, gdzie była bita, więziona i zmuszana do niewolniczej pracy. Niektóre kobiety musiały świadczyć usługi seksualne. Kilku udało się uciec. O sprawie zawiadomiły media i policję.
Świetną pracę oferował pośrednik Andrzej B. właściciel jednej z agencji w Bieruniu. Mężczyzna zwerbował 52 młode kobiety. – Zostałyśmy uwięzione zaraz po przybyciu do Aten – Monika opowiada o tym, jak zaczął się koszmar. – Spałyśmy na podłodze, bez wody, z wydzielanym raz dziennie jedzeniem. Po tygodniu usłyszałyśmy, że jedziemy na wyspę Los, gdzie będziemy kelnerkami w pubie. Właściciel był sadystą...

Kobiety zmuszane były siłą do pracy po 12 godzin dziennie. Kiedy nie miały siły i odmawiały wykonywania poleceń, były bite i zastraszane. Dostawały po 600 euro miesięcznie, z czego musiały zapłacić za nocleg i wyżywienie. 150 euro trafiało do miejscowej, albańskiej mafii jako “ubezpieczenie”. Polki przez jakiś czas nie decydowały się na ucieczkę, bo właściciel lokalu odebrał im wszystkie dokumenty. – Pomógł nam po dwóch miesiącach dopiero ktoś z jego rodziny, kto nie mógł już patrzeć na to, jak jesteśmy traktowane – mówią. – Wykradł nasze paszporty i łódką wywiózł z wyspy.

Śledztwo prowadzi komenda rejonowa w Tychach, która zaleciła m.in. przeprowadzenie kontroli w firmie Andrzeja B. – “Consultor”. Problem w tym, że pośrednik zwinął żagle...

star


 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?