Strona główna » Kraje pozostałe » Praca z sieci
 
 
Praca sezonowa
Niemcy
Na zbiory do Niemiec
Włochy
Francja
Austria
Holandia
Hiszpania
Skandynawia
Kraje pozostałe
Europa

Uwaga! Wszystkie teksty
pochodzą z dwutygodnika:
"Praca i Nauka za granicą".
Oszukany, oszukana
23.11.2006
Praca z sieci

UMOWY SEZONOWE - Jeżeli sądzisz, że do lata masz jeszcze sporo czasu i zdążysz znaleźć jakąś pracę, popełniasz błąd! Już dziś zacznij przeglądać oferty!


W internecie nie brakuje portali, na których ogłaszają się firmy poszukujące pracowników tymczasowych. Na strony trafiają ogłoszenia z całego świata. Możesz korzystać z nich za darmo!
    Najczęściej poszukiwani są kandydaci do szeroko pojętej branży turystycznej – kucharze, kelnerzy, barmani, recepcjoniści, sprzątaczki, instruktorzy sportowi, animatorzy, opiekunowie dziecięcy, nianie. Nie brakuje też ofert w rolnictwie i przy zbieraniu owoców.

Pamiętaj, że strony internetowe są dostępne dla wszystkich, konkurencja jest więc spora. Ważne! Czasami ogłoszeniodawcy piszą wprost, że oczekują np. tylko posiadaczy “starych” unijnych paszportów, albo obywateli również z nowych krajów UE.
    Na niektórych portalach podane są szczegółowe namiary na pracodawcę, na innych z kolei wypełnia się formularz aplikacyjny on-line i czeka na odpowiedź. Na ogłoszenia – nawet jeżeli wymagana jest znajomość konkretnego języka obcego – zwykle odpowiada się po angielsku. Wyjątek stanowią strony tylko jednego kraju, np. francuskie czy niemieckie.
    Oferty pracy w rolnictwie dotyczą okresu od wiosny do jesieni. Sezon cały rok trwa czasem w turystyce. Można jeszcze dziś – choć będzie to raczej last, a nie first minute –znaleźć pracę w kurortach alpejskich. Tutaj sezon z reguły rozpoczyna się w listopadzie lub grudniu i trwa przynajmniej do marca.
    I jeszcze jedno. Na stronach poświęconych pracy sezonowej znajdziesz nie tylko oferty pracy, ale też porady jak szukać zatrudnienia czy napisać CV.

Milena Waldowska

Praca sezonowa
Rolnictwo – www.pickingjobs.com.
Różne branże – www.fruitjobs.com.
Ośrodki turystyczne na Balearach – www.balearic-jobs.com.
Hotele w Wielkiej Brytanii – www.hotel-jobs.co.uk.

 

Porady prawne
Niemiecki paszport
Adwokaci polskojęzyczni w Niemczech
Niemieckie przepisy
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna znieść wszelkie ograniczenia przy zatrudnianiu Ukrainców?